Genetika és genomika (FOKOGEN181_1M)
Fogorvostudományi Kar 2019/2020. tanév II. félév
Oktatási szünetek:
Kedves hallgatók!
Az online órákra az alábbi linkeken tudnak csatlakozni. Minden előadás és gyakorlat az órarendben meghirdetett időpontban kezdődik.
A URL lista kizárólag bejelentkezett felhasználók számára látható!
A tartalmat folyamatosan frissítjük, ha nem találják a saját gyakorlati csoportjuk meghívóját, látogassanak vissza később!
Általános információk
Üdvözöljük a „Genetika és genomika” tantárgy hallgatóinak sorában. A Tanulmányi és Vizsgaszabályzatnak (TVSZ) megfelelően, és a kurzus eredményes teljesítése érdekében az alábbiakban tájékozatjuk Önöket a legfontosabb tudnivalókról.
A „Genetika és genomika” tárgyat azok a hallgatók vehetik fel, akik a Biokémia, molekuláris és sejtbiológia III. és Orvosi és fogorvosi élettan II. kreditpontjait megszerezték. Az aláírás megszerzéséhez a foglakozások 75%-án jelen kell lenni. A gyakorlatokon minden héten regisztráljuk a hiányzásokat, és a három alkalmat meghaladó hiányzás szintén az aláírás megtagadását vonja maga után. A foglalkozásokon csak megfelelő mentális és egészségi állapotban lehet részt venni. Felhívjuk a hallgatók figyelmét, hogy az előadásokon és a gyakorlatokon hang-, kép- és videofelvétel készítése tilos! (Rektori KORL_6_2013) Gyakorlati hiányzás pótlására az aktuális oktatási héten, a párhuzamos gyakorlati kurzusok foglalkozásán nyílik mód, a gyakorlatvezetőkkel történő előzetes egyeztetés után. Az előadások pótlására nincs lehetőség. A félévvégi aláírásra (a félév érvényesítésére) a gyakorlatvezetők terjesztik fel a hallgatókat. (Az aláírás megszerzését a vizsgaidőszak első hetétől ellenőrizhetik a Neptunban).
A félév során a hallgatók felkészültségét egy (írásbeli) félévközi beszámoló formájában ellenőrizzük. Ez utóbbiakra a 10. oktatási héten (az előadás időpontjában) kerül sor. A beszámolón az elméletet és a gyakorlatok anyagát is számon kérjük. A tematikája a honlapon az aktuális (10.) hétnél lesz megtekinthető. A beszámoló letétele kötelező, de eredményessége nem feltétele a félév érvényességének, viszont aki 4-5-ös szintet ér el, annak nem kell a gyakorlati részből vizsgáznia a szigorlat során. Az igazolt hiányzóknak egy pótlási lehetőséget biztosítunk a szorgalmi időszakban, viszont a gyakorlati vizsgarész elengedése szempontjából a pótolt beszámolót nem vesszük figyelembe. (Beszámolót javítani nem lehet.) A gyakorlati vizsgarész elengedéséhez az órai aktivitásért adható 5 pontot is figyelembe vesszük.
A vizsga két részből áll. A vizsga elméleti és gyakorlati része önmagában is buktató hatályú (azaz bármelyik rész elégtelen osztályzata elégtelen vizsgajegyet eredményez). A gyakorlati részt csak azoknak a hallgatóknak kell letenniük, akik nem érék el a 4-5-ös szintet a félévközi beszámoló során. Amennyiben a vizsgán nyújtott teljesítmény az elméleti és a gyakorlati részből is meghaladja az elégséges (2) szintet, ezek átlagolásával alakul ki a vizsgajegy. A vizsga tematikáját és egyéb tudnivalókat az intézet honlapján tesszük közzé a vizsgaidőszak kezdete előtt.
A vizsgaidőszak 2020. május 18-án kezdődik. Az a hallgató bocsátható vizsgára, aki félévét a Neptunban aláírással érvényesítettük és az adott vizsganapra bejelentkezett. (Az alárás feltétele a 25%-nál kevesebb hiányzás és részvizsgán való részvétel. A vizsganapokat a Neptun-rendszerben 2020. áprilisában adjuk meg. A vizsgára jelentkezni kizárólag a Neptun-rendszeren keresztül lehet. Felhívjuk a hallgatók figyelmét, hogy az eredetileg megadott létszámkorlátokat a vizsgáztató oktatók véges létszáma miatt nem tudjuk emelni.
A vizsgaidőszakban hetente egy alkalommal - nem kötelező jelleggel - konzultációkat tartunk, melynek helyét és időpontját az intézeti honlapon tesszük közzé a szorgalmi időszak végén.
Az Intézet honlapján (http://gsi.semmelweis.hu/) az Intézettel, az oktatással kapcsolatos további információk, a demonstrációk és a vizsgák tematikája, e-mail címek, valamint az előadásokhoz, illetve a gyakorlatokhoz kapcsolódó prezentációk találhatók. Ezek eléréséhez jelszó szükséges, mely a Neptunban, a kurzus lapon, az WEB-cím sorában található meg, illetve a gyakorlatvezetők adják meg. A honlapot a félév folyamán folyamatosan frissítjük.
Hasznos tanácsok
A tanulás során ne feledkezzenek meg arról, hogy a tananyagban nem csak a tankönyv és előadások szövege foglaltatik benne, hanem az ábrák, rajzok is. A tanulás során ne csak olvassák a tankönyvet, hanem mindig készítsenek jegyzeteket, vázlatrajzokat, folyamatábrákat. Felhívjuk a hallgatók figyelmét, hogy a ppt prezentációk nem tartalmazzák a teljes tananyagot, a saját előadási jegyzetek és tankönyv (jegyzet) ismerete is szükséges az eredményes vizsgához.
Kapcsolat
Beosztás |
Név |
Elérhetőség |
Oktatási ügyintéző |
Lengyelné Dibó Szilvia |
NET 623, +36 1 210 2950 |
Tanulmányi felelős |
Dr. Fülöp András Kristóf, e. docens |
NET 622A |
Tantárgyfelelős oktató | Dr. Kőhidai László, e. docens | NET 719 |
Intézetvezető egyetemi tanár |
Prof. Dr. Buzás Edit |
NET 717 |
Tanulmányi ügyeket csak személyesen intézünk, elektronikus úton információt és/vagy időpontot tudunk adni. A tanulmányi felelős fogadóóráit az intézet honlapján tesszük közzé.
Kötelező irodalom:
Ajánlott irodalom:
Genetika és genomika konzultációk
Ha a konzultáció elején nincsen résztvevő, akkor a konzultációt töröljük. A konzultációnak nincs önálló témája, a tanár a hallgatók kérdéseire válaszol. A konzultáció hossza max. 70 perc.
Segítség a belépéshez:
A felhasználónév és jelszó megtekinthető a Neptunban.
Tanulmányi felelősök:
Sejttan, Sejtbiológia,
Genetika (GYTK):
Dr. Lajkó Eszter
+36 1 210 2930 / 56430
Immunológia:
Dr. Holub Marianna
+36 1 210 2930 / 56234
Genetika és genomika:
Dr. Hegyesi Hargita
+36 1 210 2930 / 56326
Tanulmányi iroda:
+36 1 210 2950
+36 1 210 2930 / 56253