Az „Immunológia alapjai” (GYGENIMUE1M)
kötelező tárgy, 2 kreditpont

A kurzus keretében, heti 2 órában nyújtunk betekintést az immunológia molekuláris, sejtes és szervezeti alapmechanizmusaiba.

2018/19. tanév 1. félév

csütörtök, 12:40 – 14:10, NET Selye János (zöld) terem

1.
(Szept. 10 - 14)

Az immunrendszer feladatai, szervei és sejtjei

2.
(Szept. 17 - 21)

3.
(Szept. 24 - 28)

A komplement rendszer, gyulladás és akutfázis-reakció

4.

(Dec. 10 - 14)

Az immunfarmakológia alapjai

Fontos:
A november 1-i előadás elmarad.

Előfeltételi tárgy: Biológia II., Latin nyelv II., Anatómia

Tanulmányi felelős és elérhetőségek:

Tanulmányi felelős: dr Holub Marianna Csilla, PhD, egyetemi docens
Iroda: NET 618
Fogadóórák: Az Intézet honlapján található (gsi.semmelweis.hu)

Az emaileknek tartalmazniuk kell a levélíró teljes nevét, Neptun kódját, a fakultációt, ahol tanul és a kitöltött tárgymezőt.
A levelekre két munkanapon belül választ kapnak. A leveleket hétvégén és szabadnapokon nem olvassuk.

Intézet igazgató: dr Buzás Edit, egyetemi tanár, MD, DSc
Inztézetvezető irodája: NET 717 – a professzorral való személyes megbeszélésre előzetes időpontegyeztetés szükséges.

Aláírás megszerzése és érdemjegy szerzése:

Az aláírás megszerzéséhez az előadások 75%-án jelen kell lenni (TVSZ 17.§ 7.). Az aláírás megszerzését a vizsgaidőszak első hetében ellenőrizhetik a Neptunban. Az előadásokon szúrópróba szerűen ellenőrizzük a jelenlétet a félév során néhány alkalommal. Háromnál több hiányzás érvényteleníti a félévet. Az előadásokat nem lehet pótolni.

A félév végi kollokvium jegy megszerzése:
Félév végi vizsga (ideje és helye a Neptunban hirdetve) – 90 perces írásbeli teszt: 60 pont
A vizsgateszt pontszámának meg kell haladnia az 50%-ot. (Az elérhető maximális pontszám 60).

Ponttáblázat:

GYTK kollokvium írásbeli vizsga:

Pontszám

Jegy

Falus András, Buzás Edit, Holub Marianna Csilla, Rajnavölgyi Éva (Szerk.): Az immunológia alapjai. Semmelweis Kiadó, Budapest, 2014.
Saját előadási jegyzetei.
Előadás prezentációk (http://gsi.semmelweis.hu).
Ajánlott irodalom: Falus András: Adj király katonát! - Az immunrendszer mesés világa; Vince kiadó, Budapest, 1999.

A előadásokon csak megfelelő mentális és egészségi állapotban lehet részt venni. Nyomatékosan felhívjuk a hallgatók figyelmét, hogy az előadásokon hang-, kép- és videofelvétel készítése tilos! (Rektori KORL_6_2013).
Az Intézet honlapján (http://gsi.semmelweis.hu) az Intézettel és az oktatással kapcsolatos további információk (pl. oktatók e-mail címei, tanulmányi felelős fogadóórái, megtalálható a Neptunban a Kurzusok / Kurzusadatok / Alapadatok / web cím sorában. A honlapot a félév folyamán folyamatosan frissítjük. A tanulás során ne feledkezzenek meg arról, hogy a tananyagban nem csak a tankönyv és előadások szövege foglaltatik benne, hanem az ábrák, rajzok is.

Írásbeli kollokvium:
A félévet kollokvium zárja (vizsgaidőszak: december 17. – február 1. Az Immunológia alapjai tantárgy - és így a kollokvium,- tananyaga a tankönyv teljes anyaga, valamint az előadások témái. A vizsgán a tananyag ismeretén túl szükség van az ismeretek szintetizálására is.  A vizsgateszt feladatok közt egyszerű választásos teszt, ábraelemzés, táblázatos feladat, eldöntendő kérdések és rövid esszékérdések egyaránt szerepelhetnek.
A vizsganapokat november közepéig adjuk meg a Neptun rendszerben.
A vizsgára jelentkezni kizárólag a Neptun-rendszeren keresztül lehet (legkésőbb 48 órával a vizsga kezdete előtt). Vizsgát csak azon hallgatók tehetnek, akik az adott napra előzetesen jelentkeztek. A vizsgákhoz a termeket hónapokkal előre le kell foglalnunk, ezért a vizsgalétszámokat a későbbiekben nem tudjuk növelni. Vizsgaidőpontot módosítani a vizsga kezdetét megelőző 48 órában már nem lehet. Munkaszüneti nap utáni vizsga esetében jelentkezés vagy módosítás a munkaszüneti nap előtti utolsó munkanap reggeléig lehetséges.
Felhívjuk a figyelmüket, hogy az írásbeli vizsgatesztek kijavítása 2-4 munkanapot vesz igénybe (létszámtól függően). Ezért, amennyiben lehetséges, ne tervezzék a vizsgájukat az utolsó hétre, mert nem tudnak időben regisztrálni a következő félév tárgyaira.
Azok a hallgatók, akik a vizsgakiírás ellenére nem jelentek meg, távolmaradásuk okát három munkanapon belül írásos dokumentummal igazolhatják a tanulmányi felelősnél vagy meg kell fizetni a vizsgáról való igazolatlan távolmaradás díját. (A következő vizsgán a befizetést igazoló bizonylat másolatát le kell adni). Sikertelen vizsgát ismételni, valamint sikeres vizsgát javítani leghamarabb a vizsgát követő 3. napon lehet. Az ismételt javítóvizsga (3. és 4. vizsga) előtt be kell mutatni a pótdíj befizetését igazoló bizonylatot.

Immunológiai szemináriumok e-book:

(2015-ös, javított változat)

Vizsgatematika: doc

Immunológia konzultációk (a NET-ben) – 2018/19. II. félév

december 17. (hétfő) 13.00 L15-16
január 2. (szerda) 10.00 L15-16
január 7. (hétfő) 11.00 L15-16
január 14. (hétfő) 11.00 L15-16
január 21. (hétfő) 11.00 L15-16
január 28. (hétfő) 11.00 L15-16

A konzultáció hossza maximum 90 perc. Ha a konzultáció elején nincs jelen hallgató, akkor töröljük.