Az „Immunológia alapjai” (GYGENIMME1M) a 2014/15. tanév 1. félévében
a Gyógyszerésztudományi Kar III. évfolyama számára
(kötelező tárgy, 2 kreditpont)

Üdvözöljük az Immunológia alapjai kurzus hallgatóit. A Tanulmányi és Vizsgaszabályzatnak (TVSZ) megfelelően, a kurzus eredményes teljesítése érdekében az alábbiakban tájékoztatjuk Önöket a legfontosabb tudnivalókról.

A kurzus keretében tartott előadások (lásd fent) tömör és korszerű betekintés nyújtanak az immunrendszer felépítésébe és működésébe.

A félév érvényességét igazoló aláírást a vizsgák során kapják meg a leckekönyvükbe (vizsgaidőszak: december 13 - január 23). A TVSZ (17§ 7-8. bek.) szerint a félév végi aláírásra azok jogosultak, akik legalább az előadások 75%-án részt vettek. A félévet írásbeli kollokvium zárja, melyen feleletválasztásos (40 pont) és kifejtendő kérdések (4*5 pont) is szerepelnek. A vizsgán való eredményes szerepléshez legalább 31 pontot kell elérni.  A vizsga a tankönyv teljes anyaga és az előadási prezentációk, melyek megértéséhez szükséges az előadások látogatása.

Az félévet írásbeli kollokvium zárja. A vizsganapokat november közepéig adjuk meg a Neptun rendszerben. Felhívjuk a figyelmüket, hogy az írásbeli vizsgák eredményének a publikálása 2‑4 munkanapot vesz igénybe (létszámtól függően). Ezért, amennyiben lehetséges, ne tervezzék a vizsgájukat az utolsó hétre, mert nem tudnak időben regisztrálni a következő félév tárgyaira. A vizsgára jelentkezni kizárólag a Neptun-rendszeren keresztül lehet (legkésőbb 48 órával a vizsga kezdet előtt). Vizsgát csak azon hallgatók tehetnek, akik az adott napra előzetesen jelentkeztek. A vizsgákhoz a termeket hónapokkal előre le kell foglalnunk, ezért a vizsgalétszámokat a későbbiekben nem tudjuk növelni. Vizsgaidőpontot módosítani a vizsga időpontját megelőző 48 órában már nem lehet. Munkaszüneti nap utáni vizsga esetében jelentkezés vagy módosítás a munkaszüneti nap előtti utolsó munkanap reggeléig lehetséges.  Azok a hallgatók, akik a vizsgakiírás ellenére nem jelentek meg, távolmaradásuk okát három munkanapon belül igazolhatják írásos dokumentummal a tanulmányi felelősnél vagy meg kell fizetni a vizsgáról való igazolatlan távolmaradás díját. Sikertelen vizsgát ismételni, valamint sikeres vizsgát javítani leghamarabb a vizsgát követő 3. napon lehet. Az ismételt vizsga előtt be kell mutatni az un. iv. jegyet.

Az Intézet honlapján (http:// gsi.semmelweis.hu) az Intézettel és az oktatással kapcsolatos további információk (pl. oktatók e-mail címei), a demonstrációk és a vizsgák tematikája, valamint az előadásokhoz, illetve a gyakorlatokhoz kapcsolódó prezentációk találhatók. A honlapot a félév folyamán folyamatosan frissítjük. A honlap oktatási anyagai jelszóval védettek. A szükséges felhasználónevet és jelszót az előadásokon hirdetjük ki, valamint megtalálhatók a Neptunban a Kurzusok / Kurzusadatok / Alapadatok / web cím sorában.

A tanulás során ne feledkezzenek meg arról, hogy a tananyagban nem csak a tankönyv és előadások szövege foglaltatik benne, hanem az ábrák, rajzok is. A tanulás során ne csak olvassák a tankönyvet, hanem mindig készítsenek jegyzeteket, vázlatrajzokat, folyamatábrákat.

• Falus András, Buzás Edit, Rajnavölgyi Éva (Szerk.): Az immunológia alapjai. Semmelweis Kiadó, Budapest, 2014.
  • Saját előadási jegyzetei.
  • Előadási prezentációk (http://gsi.semmelweis.hu).

• Falus András: Adj király katonát! - Az immunrendszer mesés világa; Vince kiadó, Budapest, 1999.

Kapcsolat:

Tanszéki ügyintéző

Mohosné Kotnyek Orsolya

NET 623, 210-2950

NET 622/A

Tanulmányi felelős helyettes

Tantárgyfelelős előadó és intézetvezető egyetemi tanár

A tanulmányi ügyeket személyesen intézzük (a tanulmányi felelős fogadóóráit lásd a honlapon), telefonon vagy e-mailen információt és/vagy időpontot tudunk adni.

csütörtök, 12:40 – 13:50, NET Zöld terem

Az immunrendszer feladatai, szervei és sejtjei

A komplement rendszer

Gyulladás és akutfázis-reakció; pszicho- és -neuroimmunológia

Oktatási szünet

A T-sejtek, sejtközvetített immunitás

Túlérzékenységi és tolerancia

Tumor-, transzplantációs és terhesség-immunológia

Immunválasz fertőzésekben; immunhiányos állapotok

Az immunfarmakológia alapjaií

Autoimmunitás; összefoglalás

Immunológiai szemináriumok e-book:

Kollokviumi tematika

Kollokviumi tematika: doc

Immunológia konzultációk

december 19.   (péntek)   1000 L13-L15
január 5.     (hétfő) 1000 L13-L15
január 12.   (hétfő) 1000 L13-L15
január 19.   (hétfő) 1000 L13-L15
január26.    (hétfő)  1300 L13-L15

A konzultációk maximum 70 percesek. Ha a konzultáció elején nincs jelen hallgató, a konzultációt töröljük.