Pallinger Eva

Szoba: NET 707
Telefon: +36 1 210 2930 / 56242

Életrajz

Született: Budapest, 1962. július 11.

Végzettség:

• 1986: Semmelweis Orvostudományi Egyetem Általános Orvostudományi Kar, általános orvos

Szakképzettsége:

• 1999: klinikai laboratóriumi szakorvos
  • 2006: PhD

Munkahelyek:

• 1999 -: MTA - SE Gyulladásbiológiai és Immungenomikai Kutatócsoport
  • 1997 - 1998: Sigma-Aldrich Kft
  • 1991 - 1991: MH Közegészségügyi és Katonaorvosi Kutató Intézet
  • 1986 - 1991: MH csapatorvos

Nyelvismerete:

• angol

Tudományos érdeklődési területe:

• terhességi immunológia, hematológia, mikrovezikulák biológiai szerepének vizsgálata, áramlási citometria

Tudományos tevékenysége:

• A mikrovezikulák szerepének vizsgálata az anya és a magzat közti immunológiai kommunikációban.
  • Az intracellularis hisztamin haemopoiesis szabályozásában játszott szerepének vizsgálata: Célkitűzés:
  • A vérképzés hisztaminfüggő pathomechanizmusának vizsgálata immunológiai megközelítéssel in vitro kísérletes rendszerben és in vivo állatkísérletes (hisztidin-dekarboxiláz génkiütött egerek) modellben. In vivo állatkísérletes modell: hisztidin-dekarboxiláz génkiütött egerek (HDC-KO) és vad genotípusú (VT) egerek csontvelői sejtösszetételének és a csontvelő 4 Gy egésztest besugárzást követő regenerációs képességének összehasonlító vizsgálata.
  • In vitro kísérletes rendszer: az endogén hisztamin szintézis és az exogén hisztamin felvétel gátlás IL3R expresszióra gyakorolt hatásának vizsgálata. Indukált apoptózis vizsgálata az endogén hisztamin szintézis és az exogén hisztamin felvétel gátlását követően.

Publikációk

Összes publikáció: MTMTPubMedGoogle Scholar